Celine Dion probleme me zërin

celine dion

Fituesja e shumëfishtë e çmimeve Grammy, Celine Dion, ka anuluar koncertet në Las Vegas për shkak të problemeve me kordat e zërit. Këngëtarja kanadeze është dashur të performonte në Ceasars Palace deri më 18 mars, mirëpo ka njoftuar se po shkon në pushim për disa javë. “Pas kontrollit në klinikën Gerald Berke në Los Angeles, janë vërejtur probleme me kordat e zërit dhe një infeksion virusal i fytit. I është rekomanduar pushim”, citon AFP fjalët e zëdhënësit të saj. Dion ka thënë se ndjente sikur nuk kishte kontroll mbi zërin e saj, mirëpo nuk kishte menduar se është kaq serioze. /Telegrafi/

Jay Z prezanton Rita Orën në emisionin e tij

jay-z-rita-ora-3-300x224

Reperi me famë botërore Jay Z, i cili është duke bashkëpunuar me këngëtaren kosovare Rita Ora, e ka prezantuar atë në emisionin e tij ‘Z100’. 21-vjeçarja Rita Ora e cila me këngën “Hot right now’ hyri në top listat botërore, është prezantuar në emisionin e famshëm botëror të Jay Z. Në emision e tij është biseduar për arritjet e këngëtares dhe angazhimet e saj në të ardhmen. Rita ora së fundmi është në vendin e parë në top listat e Britanisë me këngën e saj “Hot right now”.

Ish-banorët e “Big Brother” kundër Arbana Osmanit

arbana-osmani.asdasjpg-300x179

Moderatorja e Big Brother, Arbana Osmani, ka dhene nje interviste per revisten “Psikologjia”, ku per here te pare ka folur pa doreza per te gjithe banoret e edicioneve te kaluara, duke treguar hapur kush kane qene te preferuarit, me pak te preferuarit dhe ata me antipatiket ne syte e saj. Kur e lexuam intervisten e Arbanes duhet te them qe per disa nga personazhet u suprizuam, ndersa per disa te tjere prisnim te kishte pikerisht ato pershtypje dhe ndjesi. Nga te kater edicionet e deritanishme, personazhi qe Arbana ka vleresuar me shume eshte Adelajda Xhamani. Ja si shprehet Arbana per revisten “Psikologjia”: Adelajda, sepse ajo theu me shume tabu. Por me shume se kaq u…

Flori Mumajesi do të drejtojë “Top Fest 9”

florian-mumajesi-172x300

Me daten 27 shkurt do te filloje ne ekranin e Top Channell-it nje nga festivalet me moderne te muzikes shqiptare, pikerisht “Top Fest 9″. Dihet deri me tani qe pervec emrave te njohur dhe te rij qe do marrin pjese ne te, do te kete vend edhe per talentet e spikatur ne talent-shown “The Voice”, ku Lundrimi, Marsela, Enrika dhe Rina do perfaqesohen me krijimet e tyre. Por ajo qe e ben me te vecante “Top Fest”-in e ketij viti eshte thashethemi qe po flitet larte e poshte, do te drejtohet ndryshe nga me pare, nga nje kengetar. Me sa duket producentet po mendojne qe emrat qe e kane prezantuar ne vite “Top Fest”, si…